Īsi par D vitamīnu

Tā kā pēdējā laikā ir ļoti aktualizējies jautājums par D vitamīnu, tad es izlasīju vairākas grāmatas par D vitamīna pataloģisko un normālo fizioloģiju un terapeitisko iedarbību.

Te ir īss atstāsts.

D vitamīns vai hormons veidojas gaismas ietekmē, paratireoīdo dziedzeru kontrolē. Aknas un nieres ražo un izdala D1, D2, D3, D4, D5, D6, D7, utt, ko cilvēks vēl nav atklājis. D3 vitamīns pēc uzbūves ir steroīds hormons, kura noteikšana asinīs ir diezgan problemātiska, tāpat kā visiem pārējiem steroīdiem hormoniem. Tas atkarīgs no analīžu nodošanas diennakts laika, cilvēka aktivitātēm, uztura, stresa līmeņa, lietotiem medikamentiem utt.

Jāatgādina, ka D3 vitamīns ir spēcīgas iedarbības viela, kam ir konkrētas medicīniskas indikācijas:

1. Aknu un nieru mazspēja

2. Paratireoīdo dziedzeru mazspēja

3. Veci cilvēki, kas netiek vesti ārā un mazi bērni, kas netiek ārā dienas gaismā

4. Rahīts

Lietojot D3 vitamīnu bez indikācijām, tiek izjaukts normālā D vitamīnu sintēzes kārtība organismā, kā arī attīstās pretējs process rahītam - skleroze, patoloģiska kalcija sāļu izgulsnēšanās asinsvados, locītavās, nierēs, kaulos utt.

Jātcerās, ka apmēram 15 gadus D2 un D3 vitamīni tiek pievienoti dažādiem pārtikas produktiem - pienam, margarīnam, sausajiem graudu maisījumiem utt., kā arī visi kombinētie vitamīni tos satur.

Ir pieredze, ka D vitamīns, lietots bērnībā bez medicīniskām indikācijām, izraisa agrīnā vecumā insultus un infarktus.

Bērnu slimnīcā ir bērni, kuriem jau 9 gadu vecumā ir insulti. To es konkrēti zinu, kā gadījumus. Turpinājums sekos, kad izpētīšu statistiku Latvijā un atradīšu pētījumus.