Mans dsrbības virziens un skatījums

Piedāvāju ģimenes ārsta konsultācijas - nav līguma ar slimokasi. Konsultējot, pielietoju holistisku pieeju, skatos uz cilvēku no visiem aspektiem, izmantojot Antroposofās medicīnas metodi. Tā nodrošina drošu ārstēšanu bez blakus parādībām pie dažādām hroniskām un akūtām saslimšanām. Ir ilgstoša pieredze un izglītība terapijai ar Balto Āmuli (Viscum Album) pie audzējiem, imūnsistēmas traucējumiem, locītavu slimībām – sāpes, neiropātijas, deģeneratīvas slimības. Ļoti labi rezultāti ir pie veģetatīvās sistēmas disfunkcijas un depresijas. Apmācu jaunos vecākus kā rīkoties dažādos gadījumos, kas saistīti ar bērniņa audzināšanu, ko darīt pie temperatūras un citos gadījumos. Profilaktiski pasākumi bērniem uzsākot bērnu dārza un skolas gaitas. Iemācu veselīgas audzināšanas iemaņas.
Uzskatu, ka galvenā ir profilakse un cilvēku izglītošana, kā arī pašai mācīties kopā ar pacientiem.
Veselība - līdzsvars starp ķermeni, dvēseli un garu
Eiropā viens no populārākajiem komplementārās medicīnas virzieniem ir antroposofā medicīna, kas radusies pagājušā gadsimta divdesmitajos gados. Tā pamatojas uz konvencionālās medicīnas zināšanām slimību diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē un paplašināta ar vācu filosofa Rūdolfa Šteinera (1861-1925) un viņa palīdzes ārstes Itas Vegmanes (1876 –1943) pētījumiem par cilvēka ķermeni, dvēseli un garu, kas ir savstarpēji cieši saistīti. Ja kāds no šiem trim lielumiem nav līdzsvarā ar pārējiem, tas ietekmē cilvēka veselību. Antroposofajā medicīnā ārstēšanas mērķis ir atjaunot šo traucēto līdzsvaru ar paša pacienta aktīvu līdzdalību, jo pacients un ārsts ir līdzvērtīgi partneri ārstēšanās procesā. Saslimušais cilvēks var pats ieraudzīt šo dvēseles, gara un ķermeņa līdzsvara zudumu, kopā ar ārstu izprast tā cēloņus un tādējādi līdzsvaru atgūt. Slimība cilvēkam iemāca saskatīt likumsakarības - tas ir cēloņu un seku nozīmi, likteņa labvēlību un sava iekšējā spēka apzināšanos un izmantošanu veselības uzturēšanā. Katrs pats ir savas laimes kalējs. Antroposofija ir papildus izglītība ārstiem, kas vēlas paplašināt savas iespējas un rezultātus pacientu atveseļošanā. Antropozofā izglītība dod iespēju ārstam izmantot iespējas izvērtēt pacientu kā veselumu, ņemot vērā cilvēka biogrāfiju, pētot likteņa un personības aspektus kopsakarā ar cilvēka pašreizējo dzīvi. Katrs cilvēks ir individualitāte ar tikai sev raksturīgu garīgu īpašību kopumu (garu). Cilvēki ir dažādi. Tādējādi cilvēks atšķiras no dzīvnieka. Tikai cilvēks var kļūt cilvēciskāks dzīves laikā, tajā pašā laikā govs nevar kļūt goviskāka un suns suniskāks, jo dzīvniekam ir tikai astrālais jeb dvēseliskais ķermenis. Kaut gan arī šeit notiek progress. Atzīstot katra cilvēka unikalitāti, ārsts pie noteiktām sūdzībām nevar visiem izrakstīt vienu recepti, jo katrā atsevišķā gadījumā var būt nepieciešama atšķirīga ārstēšana. Antroposofā medicīna dziedināšanā izmanto tikai biodinamiskajās lauksaimniecībās audzētu augu, metālu un dzīvnieku preparātus, ko gatavo alķīmiskā veidā, daļēji pielietojot arī homeopātijas metodes. Šai medicīnas nozarē pielieto aptuveni no 400 augiem izveidotus ārstniecības līdzekļus, turklāt no viena auga iegūtais preparāts var tikt izmantots atšķirīgu slimību dziedināšanai. Tas ir tāpēc, ka pārsvarā tiek dziedināts kāds process, kas nosaka dažādu slimību attīstību. Liela loma atveseļošanās procesā ir dažādām pavadošām antroposofām terapijām - mākslas, veidošanas, gleznošanas, mūzikas, runas, kustību, kā arī fizikālām procedūrām tādām kā ritmiskās masāžas, ēterisko eļļu vannas, apliekamie, zāļu tēju uc.. Būtībā nekas jauns tas nav, tikai apkopotas gadsimtiem senas ārstniecības metodes, kas sevi ir pierādījušas un darbojas vēl joprojām, savienojumā ar modernām tehnoloģijām un diagnostikas iespējām, kas ļauj radīt mūsdienu cilvēkam drošus un nekaitīgus ārstniecības līdzekļus.
Mūsdienās antroposofo medicīnu praktizē vismaz 80 pasaules valstīs, tā nav sastingusi mācība, bet gan turpina attīstīties un mainās līdzi laikam. Arī Latvijā praktizē vairāki antropozofās medicīnas ārsti, kuri zināšanas šai jomā ieguvuši gan ārvalstīs, gan pēcdiploma tālākizglītības kursos Rīgas Stradiņa universitātē.
Mans darba un izglītības dzīves gājums:
no 2004 – 2011 Direktore SIA „Cilmes šūnu banka” („ActivisionLife” pirms tam) – nabassaites asins cilmes šūnu saglabāšana

no 2007-2010 Laboratorijas vadītāja Cilmes šūnu transplantācijas centrā P. Stradiņa Slimnīcā.

No 1996-2004 Sabiedrības veselības administratore Informācijas un izglītības daļā AIDS profilakses centrā

no.1995 – līdz šim Ģimenes Ārsts Veselības centrā 4
no1997 - 2005 NVO direktore „Jaunatne pret AIDS”

1998 – 1999 SCA „Higiēnas produkti” , „Libresse” un veselīga dzīves veida profilakse skolās

2001 – 2002 UNDP HIV / AIDS projekta kordinātore,
1982 – 1984 medicīnas māsa Ginekaloģijas nodaļā „Gaiļezers” slimnīcā,.
1984 – 1987 medicīnas māsa Veselības centrā 15,
1987 – 1993 medicīnas māsa sanatorijā „Baltija”,.
2006 - līdz šim Medical Section Goetheanum School for Spiritual, Dornach/Switzerland, 2009 – 2012 LMA pēcdiploma izglītības kurss Antroposofā medicīnā,

1994 Medicīnas Akadēmija, Riga , diploms – vispārējais prakses ārsts (pēcdiploma izglītība
Ģimenes medicīnā) 1983 Medicīnas skola Nr.5, Riga – medicīns māsas diploms
Labas publiskās komunikācijas prasmes un iemaņas. Ir liela pieredze sadarbības veidošanā ar masu mēdijiem, sociālo reklāmas kampaņu veidošanā un organizēšanā. Labas prasmes un pieredze semināru, darba grupu un konferenču organizēšanā un publiskās uzstāšanās pieredze. Vairāk kā 20 gadu pieredze lekciju lasīšanā, prezentāciju veidošanā, preses konferenču organizēšanā un vadīšanā.
Vairāk kā 15 gadus strādāju vadošos amatos, attīstītas labas organizatoriskas prasmes. Interesē jaunas un inovatīvas lietas un to ieviešana dzīvē.

Gita Gaņģe

Ģimenes ārste, specializējusies antroposofijā.

Pieraksties Viscum Album jaunumiem

vai pieraksties via RSS ar Feedly!